Kas yra sukčiavimai el. paštu ir kaip jų išvengti - pateikiami pavyzdžiai

Kibernetinių nusikaltėlių išpuoliai, kuriais jie siunčia neteisėtus el. laiškus, prašydami pinigų, prisijungimo duomenų ir bet kokios kitos neskelbtinos asmeninės informacijos, yra vadinami SUKČIAVIMU. Internetinėje aplinkoje, kur visi gali bet kam siųsti el. laiškus, sukčiavimo išpuoliai tampa vis išradingesni, todėl interneto vartotojams kyla pavojus būti lengvais taikiniais. Net didžiosios įmonės pranešė nukentėjusios nuo sukčių išpuolių ir jų darbuotojai atsakė į el. laiškus, kurie atrodė tikri.

Įsipareigojusi kovoti su sukčiavimo išpuoliais, Mascus nuolat tiria sukčiavimo atvejus ir informuoja mūsų vartotojus apie naujausias grėsmes. Taip pat įgyvendiname įvairias saugumo priemones, skirtas neutralizuoti šiuos įvykius.

Kaip išvengti sukčiavimo el. paštu

Čia pateiksime vertingų instrukcijų, ką galite padaryti, kad išvengtumėte šių apgaulingų el. pašto spąstų.

Buvo atvejų, kai neteisėti el. laiškai, naudodami „Mascus“ logotipą ir prekės ženklą, paprašė jūsų prisijungti prie „Mascus“ paskyros, tam kad surinktų asmeninę informaciją, banko sąskaitos numerį ar kitą informaciją ir parduodamų mašinų nuotraukas. Vėliau tai bus panaudota apgaudinėjant jus ar kitus asmenis, nesąmoningai naudojant jūsų ką tik pasiūlytą informaciją.

NESIJUNKITE į jokią svetainę, primenančią Mascus! NIEKADA neprašysime pateikti asmeninės informacijos, vartotojo vardo ar slaptažodžio el. paštu.

Dažniausias sukčiavimo el. paštu būdas yra prašymas patvirtinti paskyrą el. paštu. Tokiu atveju sukčiai išsiunčia el. laiškus iš „Mascus“ adreso ir prašo paspausti nuorodą ir prisijungti prie „Mascus“ paskyros dėl įvairių priežasčių (jūsų sąskaita baigiasi, gavote pasiūlymą ir pan.).

Jei spustelėjote šio tipo nuorodas per klaidą, pirmiausia atminkite, kad visada patikrinkite URL naršyklėje, o jei jis neprasideda https://www.mascus.com arba jūsų vietine Mascus svetaine, nedelsdami susisiekite su mumis.

„Mascus“ svetainė naudoja šifruotą HTTPS ryšį („S“ ženklas „HTTPS“ reiškia „saugus“) ir turi SSL sertifikatą (SSL reiškia „Secure Socket Layer“), tai reiškia, kad jūsų interneto naršyklė tikrina svetainės saugos sertifikatą ir patikrina, ar jis buvo išduotas teisėtos sertifikatų institucijos. Tikroje „Mascus“ svetainėje visada bus https.

Safety Tip: Checking that the site URL is a valid one
Saugos patarimas: patikrinkite, ar tinkamas URL adresas


Jei el. laiško nuoroda nukreipia į puslapį, panašų į Mascus, kurio URL adresas prasideda su HTTP (pabaigoje nėra S!), Tai reiškia, kad šis puslapis nepriklauso Mascus. Niekada nepatikėkite HTTP svetainei savo asmeninės informacijos.

Jei URL adresas prasideda „HTTPS“, bet jūsų naršyklė jį žymi kaip nesaugu, kaip parodyta paveikslėliuose, tai taip pat reiškia, kad nesate „Mascus“ svetainėje ir neturėtumėte tęsti darbo šiuo adresu:


Netikras URL, ne užšifruotas HTTPS ir naršyklėje pažymėtas kaip „Nesaugus“


„Google Chrome“ naršyklės įspėjimas apie prieigą prie potencialiai nepatikimo šaltinio

Atminkite, kad šiais laikais sukčiai taip pat gali lengvai gauti apgaulingų puslapių „https“ sertifikatus, todėl turėdami „https“ svetainės adresą, tai nėra šimtaprocentinis įrodymas, kad puslapis yra tikras. Visada ieškokite įtariamų požymių.

Dėl papildomo saugumo „SSL“ sertifikatą taip pat galite patikrinti „Mascus“ spustelėję Spynos piktogramą priešais adreso juostą naršyklėje ir įsitikinti, kad sertifikatas buvo išduotas www.mascus.com


Peržiūrėkite „Mascus“ sertifikato informaciją naršyklėje („Chrome“ ir „Firefox“ pavyzdžiai)


Mascus SSL sertifikato detalės (Chrome ir Firefox pavyzdžiai)

Sukčiavimo pavyzdžiai, pateikiantys kontaktines užklausas, nukreipiantys jus į suklastotą Mascus svetainę:

Examples of fraudulent emails containing hidden links to a fake Mascus site
Nesąžiningų el. laiškų su paslėptomis nuorodomis į suklastotą „Mascus“ svetainę pavyzdžiai

Sukčiavimo pavyzdys - paskyros patvirtinimas el. laišku, nukreipiantis jus į suklastotą Mascus svetainę:

Example of fraudulent email requesting login into a fake Mascus site
Suklastoto el. laiško, kuriame prašoma prisijungti prie netikros „Mascus“ svetainės, pavyzdys

"Prijungimo prie Mascus paskyros el. laiškas" būdas:

Kitas sukčiavimo atvejis galimas, kai jūs susisiekiate (el. paštu) su potencialiu „Mascus“ reklamuojamos mašinos pardavėju ir gaunate „pasiūlymą“, kurį reikia skubiai patvirtinti. Tokiu atveju nuorodose taip vadinamosiuose „ el.pasiūlymo“ laiškuose nurodomos suklastotos svetainės, kurios vagia jūsų vartotojo vardą ir slaptažodį, kuriuos naudojate prisijungdami prie savo „Mascus“ ar net savo el. pašto paskyros!

Pagrindinė grėsmė yra ta, kad sukčiautojai gaus prieigą prie jūsų pokalbių el. paštu ir galės perimti bendravimą el. paštu bei nukreipti bet kokius sandorius, kuriuos bandote sudaryti, ir apgauti tiek pirkėją, tiek jus.

Atkreipkite dėmesį, kad Mascus NESIUNČIA tokių „pasiūlymų per Mascus“ el. laišku ir nepalaiko Mascus paskyros prisijungimo prie skirtingų el. pašto paslaugų teikėjų.

Į tokias „pasiūlymo formas“, susietas su el. paštu, neveskite jokios asmeninės informacijos, vartotojo vardo ir slaptažodžio.


Netikro „pasiūlymo“ pavyzdys. Atminkite, kad Mascus NESIUNČIA tokių el. laiškų!Nesąžiningos svetainės pavyzdys, primenančios „Mascus“ išdėstymą siūlanti „susieti savo el. paštą su savo Mascus paskyra“. Mascus saugumo sumetimais NESIŪLO šios galimybės!


Mascus NESIUNČIA el. pašto pranešimų apie neaktyvumą ar bet kokių paskyros pakartotino aktyvavimo el. laiškų!

Atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas, kad netaptumėte sukčių aukomis:

  • Prašome atidžiai patikrinti URL naršyklės adreso juostoje ir prieš įvesdami bet kurią informaciją įsitikinkite, kad esate „Mascus“ svetainėje.
  • NIEKADA nesiųskite savo asmeninės informacijos ar įgaliojimų el.paštu

Jei jūs atsakėte į vieną iš šių sukčiavimo elektroninio pašto pranešimų pateikdami informaciją apie savo Mascus vartotojo vardą ir slaptažodį arba turite abejonių dėl įtartinų el. laiškų, susisiekite su savo vietiniais Mascus atstovais.

Norėdami sužinoti daugiau apie sukčiavimo atvejus, perskaitykite mūsų Mascus saugos vadovą.

Būkite saugūs!
Jūsų Mascus komanda