RB iconIP iconMPE iconRBAS iconRouse icon
General Terms and Conditions

Bendrosios sąlygos

Kviečiame naudotis internetinėmis paslaugomis, kurias „Mascus“ teikia savo interneto svetainėje www.mascus.lt (toliau – Internetinės prekyvietės paslauga). Naudodamiesi ir (arba) registruodamiesi Internetinėje prekyvietėje, sutinkate laikytis toliau nurodytų sąlygų. Todėl prašome atidžiai perskaityti šias sąlygas. Bendrosios sąlygos buvo išverstos į kitas kalbas. Jei versijose skirtingomis kalbomis ir olandų kalba yra prieštaravimų, taikoma versija olandų kalba. Kitų ne „Mascus“ šalių bendrosios sąlygos yra aiškiai neįtrauktos.

1. Bendroji informacija apie internetinę paslaugą

Internetinės prekyvietės paslauga – tai internetinė viešoji prekyvietė naudotojams, kurioje galima rasti, pirkti ir parduoti sunkiasvores transporto priemones ir mechanizmus. Internetinėje prekyvietėje galima rasti naujausią naudotų transporto priemonių ir mechanizmų, kuriuos siūlo pirmaujantys gamintojai ir mažmenininkai, pasirinkimą. Privatūs pardavėjai taip pat gali įdėti skelbimą. Ši Internetinė paslauga sujungia pirkėjus ir pardavėjus.
Internetinės paslaugos tikslas – internete skelbti skelbimus apie naudotas transporto priemones ir mechanizmus. Pardavėjas ir pirkėjas visada sudaro tiesioginę pardavimo sutartį dėl naudotos transporto priemonės ar mechanizmo, parduodamų Internetinėje prekyvietėje („Objektas“). „Mascus“ nedalyvauja sandoryje ar pardavimo sutarties sudarymo procese. Pardavėjas pateikia visą informaciją apie Objektą. „Mascus“ neatsako už Internetinėje prekyvietėje įdėtame skelbime esančią informaciją.
Internetinėje prekyvietėje esančių skelbimų paskirtis yra tik informuoti. Nors „Mascus“ pageidauja, kad pardavėjai, kurie naudojasi Internetine paslauga, būtų atidūs ir sąžiningi, „Mascus“ negali garantuoti, kad pardavėjų pateiktuose duomenyse nėra klaidų. Pirkėjas, pirkdamas Internetinėje prekyvietėje reklamuojamą Objektą, privalo susisiekti su pardavėju ir išsiaiškinti visą informaciją, kuri gali daryti poveikį pirkėjo sprendimui dėl pirkinio. Internetinėje prekyvietėje įsigydamas naudotą prekę, pirkėjas turėtų būti toks pat atsargus, kaip ir pirkdamas panašią prekę pagal skelbimą laikraštyje ar panašiais būdais.
Jei nuspręsite įsigyti naudotą transporto priemonę arba mechanizmą, pasinaudoti finansavimo ar transportavimo paslaugomis ar bet kuriuo kitu produktu, remdamiesi Internetinėje prekyvietėje paskelbtais duomenimis, Jūsų sutarties partneris yra pardavėjas, o ne „Mascus“.

2. Naudotojo registracija Internetinėje paslaugoje

Jeigu pageidaujate prisiregistruoti „Mascus“ Internetinėje prekyvietėje, įveskite prašomus naudotojo duomenis ir sutikite laikytis sąlygų, kurios buvo pateiktos prieš naudotojo registraciją (hipersaitas). „Mascus“ saugo Jūsų pateiktą informaciją. Tai reiškia, kad kai kitą kartą naudositės Internetinės prekyvietės paslauga, duomenų iš naujo įvesti nereikės. Bet kuris asmuo, kuris nori prisiregistruoti kaip naudotojas, turi būti ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
Priimdami Internetinės prekyvietės paslaugos sąlygas, patvirtinate, kad Jūsų pateikta informacija yra teisinga, o Jūs įsipareigojate nedelsdamas el. paštu informuoti „Mascus“, jei Jūsų duomenys pasikeičia. „Mascus“ pasilieka teisę nepatvirtinti registracijos, nenurodydama priežasties. „Mascus“ gali panaikinti naudotojo teises, jeigu pateikta informacija yra neišsami ar neteisinga arba nepranešėte apie pasikeitimus. „Mascus“ taip pat gali uždrausti pasinaudoti teise naudotis Internetinės prekyvietės paslauga ir atšaukti Jūsų paskyrą, jeigu nesilaikote sąlygų. „Mascus“ taip pat gali pasinaudoti įstatymais nustatytomis teisinės apsaugos priemonėmis.
Kad galėtumėte naudotis Internetinės prekyvietės paslauga, Jums reikės naudotojo vardo ir slaptažodžio, kuriuos būtina apsaugoti nuo neįgaliotų asmenų prieigos. Kaip Internetinės prekyvietės paslaugos naudotojas privalote nedelsdamas el. paštu informuoti „Mascus“, jeigu tretieji asmenys sužinojo Jūsų naudotojo vardą ar slaptažodį. Iki pranešimo gavimo atsakote už naudojimąsi Internetinės prekyvietės paslauga, kai prie jos buvo prisijungta naudojant Jūsų naudotojo vardą ir slaptažodį be Jūsų leidimo.

3. Duomenų apsauga ir slapukų naudojimas

„Mascus“ gerbia naudotojų privatumą ir imasi komerciškai pagrįstų priemonių, siekdama užkirsti kelią netinkamam asmens duomenų, pateiktų Internetinėje prekyvietėje, naudojimui. Renkami ar „Mascus“ pateikti duomenys yra saugomi serveriuose Europoje. „Mascus“ gali naudoti klientų informaciją (pvz., vardą, pavardę, el. pašto adresą) ir ją perduoti paslaugas teikiantiems tretiesiems asmenims, kad jie vykdytų funkcijas, susijusias su „Mascus“ paslaugomis. Kai „Mascus“ pasitelkia paslaugų teikėjus trečiuosius asmenis, padedančius „Mascus“ vykdyti verslo operacijas, „Mascus“ naudoja sutartines ir technologines priemones, reikalaudama, kad tokie paslaugų teikėjai jiems pateiktą informaciją naudotų tik „Mascus“ produktams tiekti ir paslaugoms teikti, o ne savo reikmėms. Duomenys taip pat gali būti perduoti priedų, papildomų produktų tiekėjams ar finansavimo paslaugų teikėjams, vadovaujantis naudotojo prašymu dėl tokių paslaugų. Išsamesnė informacija pateikta mūsų Privatumo politikoje, kurioje taip pat rasite informaciją apie „Mascus“ slapukų naudojimą. Prisiregistravęs kaip Internetinės prekyvietės paslaugos naudotojas, sutinkate su šia privatumo politika, įskaitant „Mascus“ slapukų naudojimą .

4. Skelbimo įdėjimas

Įdėtas ar „Mascus“ atsiųstas skelbimas yra laikomas prašymu skelbimą paskelbti Internetinėje prekyvietėje. Pardavėjas privalo nurodyti, kurioje svetainės kategorijoje skelbimas turėtų būti įdėtas („Mascus“ interneto svetainės sąrašuose, „Mascus“ Plus (pačiam pardavėjui priklausančių mechanizmų sąrašuose savo interneto svetainėje) ir (arba) pardavėjo internetinėje / ekstraneto paslaugoje).
Internetinės prekyvietės paslaugos naudotojas privalo įsitikinti, kad įsigijo būtinas kuriamo Internetinės prekyvietės paslaugos turinio teises ir leidimus. Sukurtas turinys negali pažeisti kitų asmenų ar subjektų intelektinės nuosavybės teisių ar kitų teisių, jame neturėtų būti pranešimų ar medžiagos, dėl kurių paskelbimo „Mascus“ privalės atsakyti už žalą ar kurie užtrauks atsakomybę. Internetinės prekyvietės paslaugos naudotojas privalo visiškai atlyginti „Mascus“ patirtą žalą, jei turinys neatitinka šios nuostatos.
Jeigu skelbimas dėl tam tikrų priežasčių negali būti įdėtas, „Mascus“ privalo susisiekti su pardavėju el. paštu. „Mascus“ pasilieka teisę nedelsdama pašalinti turinį be įspėjimo ir panaikinti pardavėjo ar pirkėjo, kuris, „Mascus“ vertinimu, netinkamai naudojasi Internetinės prekyvietės paslauga arba pažeidžia tinkamo elgesio taisykles, naudotojo teises. Kiekvieno skelbimo įdėjimo prielaidos vertinamos atskirai.
Skelbimas gali būti susijęs tik su vienu Objektu (naudota transporto priemone ar mechanizmu).
Pardavėjas privalo užtikrinti, kad skelbime būtų pateikti teisingi produkto duomenys, suteikiantys pakankamą informaciją apie Objektą, jo būklę ir kitus pirkėjui svarbius veiksnius, susijusius su įstatymų ir vyriausybės reglamentų laikymusi bei geru prekybininko elgesiu. Turite sutikti laikytis informacijos apie kainą ir garantiją, taip pat skelbime pateiktos informacijos. Privalote informuoti „Mascus“, jeigu reklamuojamas Objektas buvo parduotas, kad būtų galima pašalinti skelbimą.
„Mascus“ turi teisę redaguoti, klasifikuoti ir kopijuoti visą ar dalį medžiagos, kurią pateikėte Internetinėje prekyvietėje, ir laisvai ją naudoti savo veikloje.
„Mascus“ negali patikrinti, ar naudotojų įvesta informacija yra teisinga. Todėl informaciją pateikęs asmuo visiškai atsako už bet kokias „Mascus“ išlaidas ir žalą, patirtą dėl neteisingos informacijos. Skelbimo publikavimas gali būti bet kuriuo metu sustabdytas. Skelbimo mokestis nebus taikomas, jei skelbimas yra atšauktas prieš jo paskelbimą.
Dėl „Mascus“ vykdomo duomenų indeksavimo intervalų ir saugumo priemonių, mokamų skelbimų turinys negali būti iš karto paskelbtas „Mascus“ Internetinėje prekyvietėje. Indeksavimo intervalai gali skirtis, atsižvelgiant į serverio apkrovą. Dažniausiai „Mascus“ klientų, kuriems išrašomos sąskaitos faktūros, skelbimai įdedami į Internetinę paslaugą per kelias valandas. Siekiant užtikrinti klientų ir lankytojų saugumą, privatūs skelbimai yra tikrinami dėl apgaulingo, klaidingo ar neteisėto turinio. Šis patikrinimas gali trukti iki 72 valandų ir tik tada skelbimas bus matomas „Mascus“ Internetinėje prekyvietėje.
„Mascus“ privalo grąžinti skelbimo mokestį, jei nepaskelbia patvirtinto skelbimo. Kompensacija už neįdėtą skelbimą visais atvejais yra ribota ir yra lygi mokamo skelbimo mokesčiui. Skelbimo mokestis nėra grąžinamas, jei skelbimas nebuvo įdėtas dėl „Mascus“ nekontroliuojamų veiksnių arba dėl priežasčių, kurių negalėjo pagrįstai numatyti ar jiems užkirsti kelią.

5. Mokesčiai ir atsiskaitymas

Naudotojo registracija Internetinėje prekyvietėje, galimybė skaityti skelbimus, susisiekti su pardavėjais ir pateikti užklausas yra nemokama.
Asmeninių skelbimų įdėjimas Internetinėje prekyvietėje yra mokama paslauga. Skelbimų mokesčiai yra nustatyti pagal galiojančius kainoraščius. PVM mokestis yra taikomas visoms „Mascus“ kainoraštyje nurodytoms kainoms.
Į Internetinę prekyvietę atsiųsto skelbimo paskelbimas visada priklauso nuo skelbimo mokesčio sumokėjimo. Skelbimo mokesčius galima sumokėti naudojantis internetine bankininkyste, pinigų persiuntimo sistemomis (žiro), atliekant banko pavedimą ar kreditine kortele. „Mascus“ pagrindiniuose puslapiuose yra pateiktos nuorodos į internetinės bankininkystės sistemas, kurias galima naudoti mokėjimui atlikti. Skelbimai nėra skelbiami, kol už juos nėra visiškai sumokėta. Sutartiniai klientai, kurie reguliariai kiekvieną mėnesį parduoda naudotas transporto priemones ir mechanizmus, gauna sąskaitas faktūras pagal kainoraščius ar sutartis su klientais.

6. Informacija apie reklamuojamas transporto priemones ir mašinas

„Mascus“ informuoja naudotojus, kad duomenis apie naudotas transporto priemones ir mechanizmus Internetinėje prekyvietėje pateikia pardavėjai. Duomenys apie Objekto būklę remiasi subjektyviu pardavėjo vertinimu ir suvokimu.
Todėl duomenys apie naudotų transporto priemonių / mechanizmų būklę nėra pagrįsti nepriklausomų ar neutralių stebėtojų atliktu vertinimu. „Mascus“ neatsako už tokios informacijos teisingumą.

7. Intelektinės nuosavybės teisės

Naudotojas patvirtina, kad visos intelektinės nuosavybės teisės, susijusios su interneto svetainėmis, domenais, subdomenais, dizainu, tekstu, turiniu, vaizdais, logotipu, „Mascus“ prekės ženklais, programine įranga ir programų medžiaga, taip pat kita Internetinės prekyvietės medžiaga, priklauso „Mascus“, išskyrus skelbimų turinį, todėl naudotojas aiškiai atsisako bet kokių su intelektine nuosavybe susijusių teisių. Jei „Mascus“ nedavė aiškaus raštiško leidimo, naudotojas negali platinti, skelbti, kopijuoti, viešinti saugomos medžiagos ar jos naudoti komerciniais ar kitais tikslais.

8. Žalos kompensacija ir atsakomybės ribojimas

„Mascus“ negali užtikrinti, kad Internetinė prekyvietė veiks be klaidų, joje ar jos serveriuose nebus kompiuterinių virusų ar kitų kenkėjiškų mechanizmų. „Mascus“ neatsako už žalą, patirtą dėl klaidų, kompiuterinių virusų ar kitų kenkėjiškų mechanizmų. Jeigu dėl naudojimosi Internetinės prekyvietės paslauga būtina atlikti įrangos ar duomenų techninę priežiūrą ar juos pakeisti, „Mascus“ neatsako už tokias išlaidas. Internetinės prekyvietės paslauga yra teikiama „tokia, kokia yra“ ir „Mascus“ neatsako už žalą, patirtą dėl naudojimosi šia paslauga, jos sutrikimo ar gedimo.
Jei dėl „Mascus“ kaltės atsiranda mokamų paslaugų klaidos, „Mascus“ gali nuspręsti ištaisyti klaidą arba naudotojui grąžinti skelbimo mokestį. Kompensacijos suma yra lygi skelbimo mokesčio, kurį naudotojas sumokėjo už naudojimąsi Internetinės prekyvietės paslauga, sumai. „Mascus“ neatsako už naudotojo ar trečiųjų asmenų padarytą žalą, kurios „Mascus“ negalėjo pagrįstai numatyti.
Internetinėje prekyvietėje rasite nuorodas į išorinių paslaugų teikėjų, kurie nepriklauso nuo „Mascus“, interneto svetaines. Nors „Mascus“ siūlo nuorodas į kitas paslaugas, pabrėžiame, kad jas teikia atitinkami paslaugų teikėjai ir jomis naudotis būtina pagal šių teikėjų nustatytas sąlygas. „Mascus“ neatsako už kitų asmenų produktus ar paslaugas.
Visais atvejais bendra „Mascus“ atsakomybė pagal šią sutartį yra ne didesnė nei 500 EUR, išskyrus atvejus, kai žala buvo padaryta dėl tyčinių veiksmų ar didelio neatsargumo.

9. Prieinamumas

„Mascus“ turi teisę be įspėjimo pertvarkyti, pašalinti, papildyti ar kitaip pakeisti Internetinės prekyvietės turinį, jos veikimo laiką, techninę informaciją ar kitą turinį. „Mascus“ turi teisę laikinai sustabdyti Internetinės prekyvietės paslaugos teikimą dėl techninės priežiūros darbų ar modifikacijų ir neatsako už tokį sustabdymą, techninę priežiūrą ar modifikaciją.

10. Sąlygų pakeitimas

Internetinės prekyvietės pasirinkimas ir dizainas nuolat keičiasi, todėl „Mascus“ pasilieka teisę keisti savo paslaugų sąlygas. Naudotojai bus informuoti apie pakeistas sąlygas prisijungimo metu arba el. paštu. Pakeitimai įsigalioja po prisijungimo arba per 30 dienų nuo paskelbimo Internetinėje prekyvietėje (įskaitant informavimą el. paštu). Jeigu po sąlygų pakeitimo ir toliau naudojatės Internetinės prekyvietės paslauga, patvirtinate, kad sutinkate laikytis naujųjų sąlygų, net jei registruotu naudotoju tapote prieš jų įsigaliojimą.

11. Atsiliepimai

Jei manote, kad Internetinės prekyvietės medžiaga yra neteisinga ar klaidinga, apie tai informuokite mus, pasinaudoję Internetinės prekyvietės pagrindiniame puslapyje esančia nuoroda „Atsiliepimai“. Pranešime išsamiai aprašykite klaidą ar defektą.

12. Sąlygų negaliojimas

Jei bet kuri šių bendrųjų sąlygų nuostata yra laikoma negaliojančia, niekine ar neįgyvendinama, visos kitos nuostatos lieka galioti.

13. Force majeure

Šalis neatsako už sutartinių įsipareigojimų pažeidimą dėl kliūčių, kurių šalis negali kontroliuoti (pvz., streikas, lokautas, duomenų perdavimo sutrikimas, gaisras, vagystė, vandens žala, sabotažas, vandalizmas ar bet kuris kitas netikėtas įvykis) arba negalėjo numatyti sutarties sudarymo metu, o pasekmių negalėjo pagrįstai išvengti

14. Sąlygų galiojimas

Šios saistančios sąlygos įsigalioja, kai su jomis sutinkate naudodamiesi Internetinės prekyvietės paslauga ar registruodamiesi kaip jos naudotojas. Sąlygos galioja neribotą laikotarpį. „Mascus“ visada gali atimti naudotojo teisę naudotis Internetinės prekyvietės paslauga, jeigu naudotojas pažeidžia šias sąlygas, trukdo kitiems naudotojams ar naudojimosi paslauga procesui.

15. Ankstyvas sutarties nutraukimas

Nepaisant to, kad nurodyta kitaip, bet kuri šalis, pateikusi įspėjimą, gali nedelsdama nutraukti sutartį, jeigu:
a) bet kuri šalis iš esmės pažeidžia savo atsakomybes pagal šią sutartį ir neištaiso tokių pažeidimų per 30 dienų nuo raštiško prašymo gavimo;
b) bet kuri šalis sustabdo mokėjimus, siūlo mokėti dalimis, bankrutuoja, jos turtas yra areštuotas arba dėl kitų aplinkybių, kuriuos gali būti laikomos pagrįstu nemokumo ar likvidavimo įrodymu.

16. Subrangovai

„Mascus“ turi teisę pasitelkti paslaugų teikimo subrangovus.

17. Ginčų sprendimas ir taikoma teisė

Šiai sutarčiai taikoma Nyderlandų teisė, išskyrus teisės nuostatų pasirinkimą. Dėl šios sutarties kylantys ar su jos pažeidimu, nutraukimu ar galiojimu susiję ginčai sprendžiami Amsterdamo (Nyderlandai) teisme.

Šis dokumentas yra parašytas anglų kalba. Jeigu ši Sutartis yra išversta į kitą kalbą, tekstas anglų kalba išlieka vyraujantis.

18. Kontaktinė informacija

Mascus International BV
Bijster 3
4817 HX Breda
Nyderlandai
Registracijos numeris: 57776806

Mascus Lietuva - FOS Group, UAB
K. Donelaičio Str. 6A
LT – 03102 Vilnius
Lietuva
+370 613 78227