RB iconIP iconMPE iconRBAS iconRouse icon

Kita tręšimo technika ir jų priedai

Turint nuosavus ūkius, neišvengiamai susiduriama su trąšų ir tręšimo klausimais. Vienas iš dažniausių klausimų – kaip panaudoti įvairių rūšių (gabalines, granuliuotas, kristalines, miltines, dulkines ar skystas) trąšas. Žinomiausi tręšimo technikos gamintojai – Amazone, Bredal, Challenger, Kuhn, Marsk Stig, TerraGator, Veenhuis, Zunhammer ir kt. – siūlo tręšimo techiką, kuri paruošia trąšas (t. y. jas susmulkina ir sumaišo) ir jas paskleidžia. Pastarosios (paskleidžiančios) itin tiksliai ir tolygiai išbarsto trąšas dirvos paviršiuje.
481 rezultatai
Žemės ūkis remove filterNaudoti trąšų barstymo įrenginiai remove filterKita tręšimo technika remove filter
SlurryKat slangetrommelImages4Videos1

Kita tręšimo technika • 2023 • Fjerdingby, NO • Hektner Maskin AS

6 357 EUR
FavoriteMėgstamiausi
13 / 13

Tręšimo technikos klasifikacija

Mineralinių trąšų barstomoji technika. Ji skirstoma į trąšų paruošimo ir paskleidimo mašinas, kurių pagrindinė paskirtis – tiksliai ir tolygiai išbarstyti mineralines trąšas dirvos paviršiuje. Išcentrinė mineralinių trąšų barstomoji technika. Ji skirstoma pagal sujungimą su traktoriumi – pakabinamosios ir prikabinamosios. Esminė šių mašinų dalis į kurią reikėtų atkreipti dėmesį – trąšadėžė, kurios talpa skiriasi, t. y. pakabinamosios mineralinių trąšų barstomosios technikos trąšadėžės talpa būna 200–1200 kg, o prikabinamosios 4–8 tonos. Kad trąšos sklandžiau byrėtų, trąšadėžėje įtaisytas maišiklis. Su šia technika trąšų barstymo procesas gana paprastas – trąšos pro dozavimo plyšius (kurie parenkami norimo dydžio tam, kad ant jų patektų pageidaujamas trąšų kiekis) byra ant sklaidomųjų diskų su mentėmis. Ir tuomet diskai išbarsto trąšas dirvos paviršiuje plačiu puslankiu.

Beje, trąšų paskleidimo spindulys priklauso nuo trąšų dalelių dydžio jų greičio atitrūkimo nuo mentės momentu (apie 15–30 m/s), trąšų rūšies bei kokybės, disko menčių nustatymo kampo, disko padėties (aukštis nuo dirvos paviršiaus ir pasvirimo kampas) bei oro sąlygų (ypač vėjo stiprumo). Tiesa, išberiamų trąšų kiekis reguliuojamas keičiant išbyrėjimo angos dydį arba barstomosios technikos važiavimo greitį.

Tikslioji mineralinių trąšų barstomoji technika. Ji skirstoma į mechaninę ir pneumatinę. Paprastai mechaninės tiksliojo tręšimo mašinos būna tiesioginio byrėjimo ir su skleidžiamuoju vamzdžiu, jas eksploatuojant nereikia užlaidų tarp gretimų važiavimų. Vienas iš pagrindinių šios rūšies technikos privalumų yra itin tolygus trąšų paskleidimas. Vis tik reikėtų žinoti, kad šių mašinų darbo plotis – gana mažas. Beje, barstant miltines trąšas, prie išbyrėjimo angų galima tvirtinti specialias, dirvos paviršių liečiančias žarnas. Naudojant tokį priedą yra lengviau ir paprasčiau išlaikyti atstumą tarp gretimų važiavimų.

Renkantis populiariausių gamintojų – Amazone, Bredal, Challenger, Kuhn, Marsk Stig, TerraGator, Veenhuis, Zunhammer ir kt. – tręšimo techniką aktualu žinoti, kad išberiamų trąšų kiekio rekomendacijos dažniausiai būna pateiktos instrukcijose arba ant barstomosios technikos. Vis dėlto, visuomet būtina patikrinti išberiamų trąšų kiekį, nes kadangi skiriasi trąšų savybės ir darbo sąlygos, tai instrukcijose nurodyti kiekiai yra tik preliminarūs. Paprastai pagal instrukciją nustatomas tręšimo technikos aušktis nuo dirvos paviršiaus ir polinkis, taip pat pagal trąšų rūšį parenkamas važiavimo greitis, trąšų išbyrėjimo angos dydis, darbo plotis.

Mineralinių trąšų purkštuvai. Tokios trąšos kaip bevandenis amoniakas, amoniakinis vanduo, azoto tirpalai ar kompleksinių trąšų tirpalai paskleidžiami specialiais purkštuvais. Vienos mašinos specialiais purkštuvais išpurškia trąšas į kultivatorių noragėlių daromas vagutes, o kitos – neįterpia į dirvą, o tiesiog išpurškia į aplinką. Vėlesnio tręšimo metu žinomi tręšimo technikos gamintojai – Amazone, Bredal, Challenger, Kuhn, Marsk Stig, TerraGator, Veenhuis, Zunhammer ir kt. – suteikia galimybę naudoti specialius daugiaskylius purkštukus, kabančias laistomąsias žarnas ar purškimo vamzdžius.

Organinių trąšų paskleidimo mašinos. Jomis iškratomos birios organinės trąšos (durplės, kompostas, mėšlas ir pan.). Skystos organinės trąšos gali būti paskleidžiamos srutvežiais. Tokia tręšimo technika tiksliai ir tolygiai iškrato ar paskleidžia organines trąšas pievose ar ganyklose. Tręšimo technikos privalumai

Populiariausi tręšimo technikos gamintojai – Amazone, Bredal, Challenger, Kuhn, Marsk Stig, TerraGator, Veenhuis, Zunhammer ir kt. – stengiasi, kad jų gaminiai atitiktų aukščiausios kokybės standartus. Todėl jų gaminamą tręšimo technika turi nemažai privalumų.

  1. Trąšos paskleidžiamos vienodai ir tolygiai.
  2. Išbarstomas tiek mažas, tiek didelis trąšų kiekis (nepriklausomai nuo dirvos tipo ir reljefo).
  3. Išberiama reikiama trąšų norma.
  4. Pakankamai talpios trąšadėžės, kuriose nesusidaro trąšų skliautai.
  5. Tręšiamieji aparatai puikiai išbarsto ir gabalines, ir sudrėkusias trąšas.
  6. Prisiderina prie įvairaus pasėlių aukščio, be nuostolių (pertekliaus) išbarsto trąšas.
  7. Tręšimo technikos dalys atsparios korozijai, patvarios, lengvai nuplaunamos ir prižiūrimos.

Tręšimo technikos gamintojų, tokių kaip Amazone, Bredal, Challenger, Kuhn, Marsk Stig, TerraGator, Veenhuis, Zunhammer ir kt. gaminiai neabejotinai užtikrina darbų našumą, efektyvius ir džiuginančius rezultatus. Tereikia tinkamai pasirinkti Jūsų ūkiui optimaliausią tręšimo technikos variantą.