Skelbimų skaičius: 1 025

važiuoklė su kabina

DAF, Ford, Freightliner, International, Iveco, Mack, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Volvo ir kt. – tai rinkoje pripažinti transporto priemonių (lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir kt.) gamintojai. Sunku suabejoti tiek jų gaminamų transporto priemonių kokybe, tiek atskirų transporto komponentų, tarp kurių yra ir važiuoklė su kabina, patikimumu. Važiuoklė – labai svarbi ir viena iš pagrindinių transporto sistemų, kuri užtikrina ne tik komfortišką važiavimą, bet ir daro didelę įtaką transporto valdytojo bei keleivių saugumui. Važiuoklės esminė paskirtis – perduoti transporto priemonės sunkio jėgą kelio paviršiui, sušvelninti įvairius smūgius (sukeliamus kelio nelygumų) ir ratų sukamąjį judesį pakeisti transporto priemonės slenkamuoju judesiu. Kitaip tariant, važiuoklė yra tokia transporto konstrukcijos dalis, kurioje montuojami visi automobilio mechanizmai. Populiariausi gamintojai – DAF, Ford, Freightliner, International, Iveco, Mack, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Volvo ir kt. – siūlo itin patikimas, kokybiškas ir ilgaamžes važiuokles.
Skaityti daugiau Uždaryti
skelbimai/puslapis

Važiuoklės klasifikacija

Standartiškai galima išskirti tris skirtingus transporto priemonės važiuoklės tipus, kurie priklauso nuo bendro ratų skaičiaus ir varančiųjų ratų skaičiaus: 1. 4 x 2 (2WD) 2. 4 x 4 (4WD) 3. 6 x 6 Toks transporto priemonių važiuoklės žymėjimas dviem skaičiais turi savo reikšmę: pirmasis reiškia bendrą ratų skaičių, antrasis – varančiųjų ratų skaičių. Pavyzdžiui, 4×2 reiškia, kad važiuoklė turi keturis ratus, iš kurių 2 yra varantieji, o 4×4 reiškia, kad visi keturi ratai yra varantieji. Tokios transporto priemonės pasižymi didesniu pravažumu. Kad ir kuri važiuoklės sistema (tipas) bus pasirinkta, ji vis tiek išlieka viena iš svarbiausių transporto priemonės dalių, todėl turi veikti nepriekaištingai. Pasitelkdami aukščiausios kokybės standartus, pažangias technologijas ir inovatyvius sprendimus, žinomi transporto priemonių ir jų dalių gamintojai – DAF, Ford, Freightliner, International, Iveco, Mack, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Volvo ir kt. – visuomet gali pasiūlyti geriausią variantą. Jų važiuoklės – sklandžiai veikiančios transporto priemonės esminis rodiklis.

Važiuoklės konstrukcija

Važiuoklę sudaro rėmas, pavara ir pakaba. Kiekvienas iš jų atlieka savo funkcijas. Pavyzdžiui, rėmas yra pagrindinis elementas, prie kurio tvirtinamos visos transporto priemonės dalys, todėl jis turi pasižymėti tvirtumu, standumu ir kartu būti lengvas. Sunkesnių transporto priemonių kėbulo apačia yra standi, o mechanizmų prijungimo vietos dažniausiai turi būti papildomai sustiprintos. Kai kuriose transporto priemonėse variklis tvirtinamas ant pusrėmio, sujung¬to su kėbulu. O pavara svarbi tuo, kad keičia transporto priemonių variklio sukamąjį judesį į slenkamąjį judesį. Labai svarbu atkreipti dėmesį į važiuoklės konstrukciją, nes būtent ji leidžia transporto priemonėms vežti didelius krovinius ir lengvai susidoroti su įvairiomis apkrovomis

Kodėl būtina didelį dėmesį kreipti į sklandų važiuoklės veikimą?

Kadangi važiuoklė yra susijusi su kitomis transporto priemonės sistemomis ar dalimis, tai važiuoklės gedimai gali stipriai paveikti ne tik kitų transporto priemonės dalių veikimą, bet ir visą važiavimo procesą. Tvarkinga važiuoklė leidžia transporto priemonei geriau sukibti su kelio danga, švelniau / minkščiau važiuoti per įvairias duobes ar nelygumus. Tai suteikia daugiau komforto transporto priemonės valdytojui. Žinomi transporto priemonių ir jų dalių gamintojai – DAF, Ford, Freightliner, International, Iveco, Mack, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Volvo ir kt. – pataria važiuoklei skirti itin didelį dėmesį, nes sulūžus ar sugedus kuriai nors važiuoklės daliai, transporto priemonė gali tapti nevaldoma. Labai svarbu laiku pastebėti ir nustatyti važiuoklės gedimus, kad būtų galima išvengti didesnių nesklandumų ar netgi nelaimingų atsitikimų. Beje, vertėtų žinoti, kad dažniausiai važiuoklės gedimus paskatina kitos transporto priemonės dalys (pavyzdžiui, amortizatoriai, svirtys, traukės, įvorės, šarnyrai, ratų guoliai). Pavyzdžiui, netvarkingi amortizatoriai daro įtaką kitoms važiuoklės dalims (svirtims, traukėms ir t. t.), o tvarkingi – suteikia transoprto priemonei stabilumą, saugumą, užtikrina komfortišką priemonės eksploatavimą. Sugedus važiuoklei jos diagnostika visuomet prasideda nuo amortizatorių patikrinimo. Jeigu jų efektyvumas didesnis negu 50 procentų, tuomet juos dar galima eksploatuoti, jei mažiau – patartina keisti naujais. Ir čia susiduriama su kitu aspektu – finansinėmis galimybėmis. Jeigu jos yra ribotos, visuomet galima įsigyti naudotą transporto priemonės važiuoklę, kurių pasirinkimas labai platus: DAF, Ford, Freightliner, International, Iveco, Mack, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Volvo ar kt. gamintojo.