Naudotų įrengimų paieška Uždaryti » Išankstinė paieška

  Įdėti pirkimo užklausą
  Mascus tinklaraščio naujienos
  Skelbimų skaičius: 812

  standartiniai plūgai

  Dirvos dirbimas – daug darbo ir energijos sąnaudų reikalaujantis procesas, kuriam tenka daugiau nei 40 proc. visų žemės ūkyje sunaudojamų degalų. Ir dažnas ūkininkas dirvos dirbimo darbams į pagalbą pasitelkia plūgus. Plūgas – įrankis, skirtas dirvos riekei atpjauti, apversti ir iš dalies sutrupinti. Plūgai turi ir savo klasifikaciją – bendrosios paskirties plūgai, kurie naudojami dirbamoms dirvoms arti, ir specialieji plūgai, skirti darbui ypatingomis sąlygomis. Mes Jums siūlome išsirinkti ir išbandyti mūsų siūlomus naudotus, žinomų gamintojų – Bovlund, Dowdeswell, Fraugde, Gregoire, Kuhn, Lemken, Niemeyer, Överum, Pöttinger, Rabe, Unia ir kt. – standartinius plūgus.

  Skaityti daugiau Uždaryti
  skelbimai/puslapis

  PLŪGŲ RŪŠYS

  Plūgai turi savo klasifikaciją, kuri buvo sudaryta atsižvelgiant į tai, kokie darbai bus atliekami ir kokios būklės žemei bus naudojamas plūgas. Dažniausiai plūgai skirstomi: 1. Pagal plūgų panaudojimo vietą: akmenuotoms dirvoms arti, neakmenuotoms dirvoms arti, pastovaus arimo pločio, keičiamo arimo pločio. 2. Pagal sujungimą su jėgos priemone: pakabinamieji, pusiau pakabinamieji, prikabinamieji. 3. Pagal paskirtį: bendrosios paskirties ir specialiosios paskirties (plantažiniai, sodų, miškų, krūmų, pelkių) 4. Pagal korpusų tipą: verstuviniai, beverstuviai, su išpjauta verstuve, lėkštiniai, kombinuotieji, rombiniai 5. Pagal arimo būdą: varsninio arimo ir lygiojo arimo (apverčiamieji, paverčiamieji, pasukamieji, su skersai išdėstytais korpusais)

  Vis dėlto populiariausi ir labiausiai šiuo metu paplitę – bendrosios paskirties, arba kitaip – standartiniai plūgai. Jei norite patvarių, patikimų ir kokybiškų plūgų, siūlome rinktis Bovlund, Dowdeswell, Fraugde, Gregoire, Kuhn, Lemken, Niemeyer, Överum, Pöttinger, Rabe, Unia ar kitų žinomų gamintojų naudotus standartinius plūgus.

  PLŪGO NAUDOJIMAS PRIKLAUSO NUO PLŪGO KORPUSO

  Svarbiausia plūgo darbinė dalis yra korpusas, kuris sudarytas iš norago, verstuvo, pavaržos ir stovo. Bet kokios rūšies plūgo korpusas daro įtaką arimo kokybei, t. y. plūgo korpuso konstrukcija, jo dalių formos nulemia arimo kokybę. Verta atkreipti dėmesį, kad atsižvelgiant į plūgo konstrukciją plūgo korpusai skirstomi į verstuvinius, beverstuvius, rotorinius, lėkštinius ir rombinio arimo.

  Trumpai apie kiekvieną:

  Verstuviniai korpusai – jie dažniausiai būna bendrosios paskirties pasukamuosiuose plūguose. Jie labiausiai tinka lengvai dirvai arti, o jų didžiausias privalumas – gerai trupina dirvos riekę, tačiau trūkumas – blogai dirvos riekę apverčia. Beverstuviai korpusai – jie dažniausiai naudojami vėjo erozijos veikiamiems dirvožemiams. Jį naudojant dirva purenama, dirvos sluoksniai nežymiai sumaišomi, o likusi ražiena sumažina vėjo ardomąjį poveikį.

  Rotoriniai korpusai – naudojant tokio korpuso plūgus, žemė susmulkinama ir numetama į šoną. Plūgų, kurie turi rotorinius korpusus, privalumas – lygus ir puikiai supurentas laukas. Rombiniai korpusai – naudojant tokio korpuso plūgus vaga išlieka platesnė nei ariant plūgu, turinčiu įprastą korpusą. Šių plūgų privalumas – našus arimas, nes plačia vaga nesunkiai prvažiuoja galingi, plačias padangas turintys traktoriai ir agregato valdymas žymiai palengvėja.

  Lėkštiniai korpusai – tai specifiniai, bendrosios paskirties, standartiniuose plūguose nenaudojami korpusai. Jie naudojami tik specialiuosiuose plūguose ir pasižymi tam tikrais privalumais – lėkštiniuose korpusuose yra žemių valytuvas, kuris nuo lėkščių nuvalo prilipusias žemes. Tokio proceso rezultatas – besisukdamos lėkštės nesunkiai perpjauna įvairią augmeniją (augalines liekanas, krūmynų šaknis). Vis dėlto yra ir trūkumas – tokio tipo plūgų korpusai blogai apverčia dirvos riekę.

  Tad prieš pasirinkdami plūgą, įvertinkite darbus, kuriuos turėsite atlikti. Visuomet galite rinktis žinomų gamintojų, pavyzdžiui, Bovlund, Dowdeswell, Fraugde, Gregoire, Kuhn, Lemken, Niemeyer, Överum, Pöttinger, Rabe, Unia ar kitų standartinius plūgus, kurie universalūs ir tinkantys daugybei darbų atlikti.

  STANDARTINIO PLŪGO PRIVALUMAI

  Nėra abejonių, kad standartinis plūgas palengvina ūkinius darbus, tačiau jis turi ir kitų privalumų, kuriais verta pasinaudoti: •Mažas svoris (nedidelė masė) •Gana maža kaina (palyginti su kitomis plūgų rūšimis) •Nesudėtingas reguliavimas, valdymas (nėra įmantrių mechanizmų ir sistemų) •Galimybė naudoti juos šlaituose •Dažniausiai turi aukštus stovus, todėl jie retai užsikemša piktžolėmis

  Nevarkite skirdami daug savo laiko, investicijų ir pastangų arimo darbams, pasitelkite standartinius plūgus ir nesunkiai pasiekite norimus darbo rezultatus. Mūsų patarimas – rinkitės žinomų, laiko patikrintų ir profesionalių gamintojų – Bovlund, Dowdeswell, Fraugde, Gregoire, Kuhn, Lemken, Niemeyer, Överum, Pöttinger, Rabe, Unia ar kitų – standartinius plūgus. O jei norite dar ir sutaupyti, mes turime ką pasiūlyti – naudotus, tačiau patvarius ir kokybiškus, standartinius plūgus. Atminkite, naudojamos technikos lygis, jos panaudojimo galimybės lemia pelningą ūkininkavimą!