Skelbimų skaičius: 332

sodinimo technika

Vienas iš dažniausių ir svarbiausių ūkininkų tikslų – užauginti, gauti planuotą rezultatą, tačiau tam reikia ne tik kokybiškai atlikti visus paruošiamuosius ūkio darbus, bet ir kruopščiai atlikti sodinimo darbus. Todėl jei turite ūkį, ypač jeigu jis itin didelis, sunkiai išsiversite be sodinamųjų mašinų. Jei ieškote sau tinkamiausios – apsilankykite mūsų svetainėje ir išsirinkite žinomų gamintojų – Agro-Masz, Amazone, Becker, Grimme, Horsch, Kverneland, Monosem, Väderstad ir kt. – naudotą sodinimo mašiną.

Skaityti daugiau Uždaryti
skelbimai/puslapis

SODINAMUJU MAŠINU TIPAI

Prieš pasirinkdami, pirmiausia, turite nuspresti, ar Jums reikalinga bulviasode ar daigasode mašina. Pristatome jas ir svarbiausias ju ypatybes. Beje, abu šiu mašinu tipus gamina žinomi gamintojai – Agro-Masz, Amazone, Becker, Grimme, Horsch, Kverneland, Monosem, Väderstad ir kt., tad rinktis tikrai yra iš ko.

BULVIU SODINIMO MAŠINU KLASIFIKACIJA

Bulviasodes mašinos klasifikuojamos i kelis tipus – paprastosios, pusiau automatines ir automatines – kurie pasižymi skirtingu veikimo principu, funkcionavimu.

  • Paprastosios bulviu sodinamosios mašinos. Jos padaro vaga, i kuria rankomis išmetomos bulves, ir tuomet vaga užverciama
  • Pusiau automatines bulviu sodinimo mašinos. Jos padaro vaga, pasodina bulves ir užvercia žememis. Šio tipo naudotu sodinamuju mašinu privalumas – bulves eilutese sodinamos vienodu atstumu
  • Automatines bulviu sodinimo mašinos. Ju pagrindine savybe – yra mechanizuotos. Tai ne vienintelis skirstymo budas, bulviu sodinamosios mašinos dar skirstomos ir i bugnines, diskines, elevatorines ir prikabinamasias / pakabinamasias (pagal sujungima su traktoriumi). Kai kuriose bulviu sodinimo mašinose sumontuota trešimo iranga, skirta sodinamoms bulvems patrešti mineralinemis ir organinemis trašomis.

BULVIU SODINIMO MAŠINOS VEIKIMO PRINCIPAS

Bulviu sodinimo mašina sudaro sekladeže, noragelis, sodinamieji aparatai (bugniniai, diskiniai, elevatoriniai), užžerimo itaisai. Ir ju veikimo principas labai paprastas – bulves supilamos i sekladežes, iš ju patenka i noragelio padaryta vaga, kuri žertuvais užžeriama. Beje, bulviu sodinamojoje mašinoje, turincioje diskinius aparatus, yra irengti maišikliai ir sraiges, pagerinantys bulviu tiekima sodinamiesiems aparatams.

APIE BULVIU SODINAMOSIOS MAŠINOS SODINAMUOSIUS APARATUS

Diskinis sodinamasis aparatas. Sudarytas iš disko ir prie jo pritvirtintu šaukšteliu. Kai diskas sukasi, šaukšteliai pasemia po viena bulve ir kai jie atsisuka ties norageliu, laikiklio svirtele užeina ant atramos, laikiklis atsilenkia ir bulve patenka (ikrenta) i vaga.

Bugninis sodinamasis aparatas. Naudojamas pusiau automatinese sodinamosiose mašinose. Šis aparatas sudarytas iš bugno, kuris suskirstytas i sekcijas su šarnyriškai pritvirtintu dugneliu. Sekcija atsisuka i noragelio padaryta vaga, dugnelis atsidaro ir bulve ikrenta i vaga.

Elevatorinis sodinamasis aparatas. Jis sudarytas iš grandines / diržo, prie kurio pritvirtinti šaukšteliai, kurie ima iš tiekiamosios dežes po viena bulve ir meta ja i noragelio padaryta vaga. Šiuose aparatuose yra irengtas korektorius.

Jei Jums reikalingas butent šis sodinamuju mašinu tipas, siulome išbandyti naudotas žinomu gamintoju – Agro-Masz, Amazone, Becker, Grimme, Horsch, Kverneland, Monosem, Väderstad ir kt. – bulviu sodinamasias mašinas.

DAIGU SODINIMO MAŠINU KLASIFIKACIJA

Šiu sodinamuju mašinu klasifikacija paprasta, jos skirstomos i vienaeiles, dvieiles ir daugiaeiles. Platesnio skirstymo – nera.

DAIGU SODINIMO MAŠINOS VEIKIMO PRINCIPAS

Šiu sodinamuju mašinu veikimo principas gana paprastas – i sodinamojo disko likiklius istatomi daigai, kuriuos veliau laikikliai nuneša i noragelio padaryta vaga. Ši mašina taip pat turi volelius, kurie yra už sodinamojo aparato, ir ju paskirtis – apspausti daigu šaknis. Šios sodinamosios mašinos privalumas – gali sodinti ivairius daigus, t. y. ir palaidus, ir mišrius (palaidus ir durpiu pudinio puodelius).

APIE DAIGU SODINAMOSIOS MAŠINOS SODINAMUOSIUS APARATUS

Diskiniai. Populiariausi sodinimo aparatai, kurie turi potipius – vienadiskiai (turi besisukanti diska, kurio pakraštyje itaisyti laikikliai daigams. Diskai sukasi, tuomet atsidaro laikikliai ir i ji istatomas daigas) ir dvidiskiai (sudaryti iš dvieju elastingu disku, kurie viršuje prasiskiria, i juos istatomas daigas, tuomet diskai susiglaudžia ir laiko suspausta daiga. Kai diskai prasiskiria, daigas isodinamas i vaga).

Jei Jums reikalingas butent šis sodinamuju mašinu tipas, siulome išbandyti naudotas žinomu gamintoju – Agro-Masz, Amazone, Becker, Grimme, Horsch, Kverneland, Monosem, Väderstad ir kt. – daigu sodinamasias mašinas. Ivertinkite darbu pobudi, savo poreikius ir pasirinkite norima sodinamuju mašinu tipa.