Bendrosios sąlygos

Sveiki atvykę į internetu teikiamų „Mascus“ paslaugų svetainę www.mascus.lt (toliau vadinama „Interneto paslaugomis“). Užsiregistravę ir (arba) naudodamiesi interneto paslaugomis, Jūs sutinkate laikytis žemiau nurodytų sąlygų. Todėl prašome atidžiai jas perskaityti. Bendrosios sąlygos išverstos į kitas kalbas. Tuo atveju, jeigu vertimas ir olandų kalba išdėstytos sąlygos skiriasi, turi būti laikomasi olandų kalba išdėstytų sąlygų. Kitos nei „Mascus“ bendrosios sąlygos yra netaikomos.

1. Bendra informacija apie interneto paslaugas

Interneto paslaugos yra internete veikianti rinka, skirta vartotojams, norintiems rasti, pirkti ar parduoti sunkiąsias transporto priemones ir įrengimus. Interneto paslaugų svetainėje pateikiamos naudotos pirmaujančių gamintojų ir mažmenininkų transporto priemonės bei įrengimai. Privatūs pardavėjai taip pat gali patalpinti savo skelbimus. Interneto paslaugos suburia pirkėjus ir pardavėjus.
Interneto paslaugų tikslas – internete skelbti naudotų transporto priemonių ir įrengimų skelbimus. Parduodamos naudotos transporto priemonės ar įrengimų (objekto) pardavimo sutartis interneto paslaugų svetainėje sudaroma tiesiogiai tarp pardavėjo ir pirkėjo. „Mascus“ nedalyvauja pirkimo sutarties tvarkyme. Visą informaciją apie objektą pateikia pardavėjas. „Mascus“ neatsako už interneto paslaugų svetainės reklamoje pateiktą informaciją.
Interneto paslaugų svetainėje patalpintų skelbimų tikslas yra tik informuoti. „Mascus“ tikisi, kad interneto paslaugomis besinaudojantys pardavėjai yra atsargūs ir sąžiningi, tačiau „Mascus“ negali garantuoti, kad pardavėjų pateikiama informacija nėra klaidinga. Prieš pirkdamas interneto paslaugų svetainėje reklamuojamą objektą, pirkėjas privalo su pardavėju aptarti visas detales, kurios gali turėti įtakos pirkėjo sprendimui pirkti objektą. Pirkdamas naudotą gaminį internetu, pirkėjas turi būti toks pat atsargus kaip ir pirkdamas panašų gaminį pagal skelbimą laikraštyje ar kitur.
Jeigu nuspręsite įsigyti naudotą transporto priemonę ar įrenginį, naudotis finansinėmis ar transportavimo paslaugomis, ar bet kokiu kitu gaminiu pagal interneto paslaugose pateiktą informaciją, gaminio pardavėjas yra jūsų sutarties partneris, o ne „Mascus“.

2. Jeigu norite tapti interneto paslaugų registruotu vartotoju

Jeigu norite tapti registruotu „Mascus“ interneto paslaugų vartotoju, įveskite reikiamus vartotojo duomenis ir pažymėkite, kad sutinkate laikytis nurodytų terminų ir sąlygų, kurios pateikiamos prieš vartotojo registraciją (paspaudus nuorodą). „Mascus“ saugo jūsų pateiktą informaciją, o tai reiškia, kad kitą kartą naudojantis interneto paslaugomis, jums nereikia šios informacijos įvesti iš naujo. Kiekvienas registruotas interneto paslaugų vartotojas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus.
Sutikdami laikytis internetu teikiamų paslaugų sąlygų, jūs patvirtinate, kad jūsų pateikta informacija yra teisinga, ir sutinkate nedelsdami elektroniniu paštu pranešti „Mascus“ apie šios informacijos pasikeitimus. „Mascus“ pasilieka teisę atmesti registraciją nepateikus jokios priežasties. „Mascus“ gali apriboti vartotojo teises, jeigu pateikta nepakankamai informacijos ar ji yra neteisinga, arba jeigu jūs nepranešėte apie jos pasikeitimus. „Mascus“ taip pat gali neleisti jums užsiregistruoti interneto paslaugų svetainėje arba panaikinti jūsų paskyrą, jeigu nesilaikote terminų ir sąlygų. „Mascus“ naudojasi įstatymo nustatytomis teisinės apsaugos priemonėmis.
Norėdami naudotis interneto paslaugomis, turite sukurti vartotojo vardą ir slaptažodį, kurių turi nežinoti pašaliniai asmenys. Būdami interneto paslaugų vartotoju, turite nedelsiant elektroniniu paštu informuoti „Mascus“, jeigu trečioji šalis sužinojo jūsų vartotojo vardą ar slaptažodį. Kol bus gautas toks pranešimas, jūs esate atsakingas už interneto paslaugų naudojimą jūsų vardu, net jeigu tai atliekate ne jūs pats.

3. Duomenų apsauga ir slapukų naudojimas

„Mascus“ gerbia vartotojo privatumą ir komerciškai pagrįstomis priemonėmis siekia, kad būtų išvengta netinkamo interneto paslaugų svetainei pateiktų duomenų naudojimo.
„Mascus“ gali naudoti ir perduoti informaciją apie klientus (pavyzdžiui, vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą) trečiosioms šalims, nebent vartotojas registracijos metu nurodė, kad tokį informacijos perdavimą draudžia. Informacija gali būti perduota dalių, papildomų produktų ir finansinių paslaugų ar kitiems naudotų įrenginių tiekėjams pagal „Mascus“ įvertinimą. Duomenys perduodami laikantis teisių ir įsipareigojimų pagal galiojančius teisės aktus.
Daugiau informacijos rasite Privatumo politikoje, kurioje pateikiama informacija apie „Mascus“ slapukų naudojimą. Užsiregistruodami interneto paslaugų vartotoju jūs sutinkate su šia privatumo politika, įskaitant „Mascus“ slapukų naudojimą.

4. Skelbimo publikavimas

Jūsų „Mascus“ nusiųstas ar patalpintas skelbimas yra suprantamas kaip prašymas publikuoti skelbimą interneto paslaugų svetainėje. Pardavėjas turi nurodyti, kurioje svetainės skiltyje skelbimas turi būti talpinamas: „Mascus“ svetainės sąraše, „Mascus Plus“ (pardavėjo nuosavų naudotų įrenginių sąrašas jo interneto svetainėje) ir (arba) paties pardavėjo interneto paslauga.
Interneto paslaugų vartotojas atsakingas už būtinų teisių ir leidimų, reikalingų interneto paslaugų svetainėje talpinamam turiniui, įgijimą. Jų turinys neturi pažeisti intelektinės nuosavybės, asmens ar kitų subjekto teisių, ir neturi turėti pareiškimų ar informacijos, kurios publikavimas gali sukelti žalą. Interneto paslaugų vartotojas turi visiškai atlyginti bet kokią „Mascus“ patirtą žalą, jeigu turinys neatitinka šios nuostatos.
Jei dėl kokios nors priežasties skelbimas yra netinkamas publikuoti, „Mascus“ elektroniniu paštu susisieks su pardavėju. „Mascus“ pasilieka teisę nedelsiant pašalinti turinį be atskiro pranešimo pardavėjui bei apriboti pirkėjo ar pardavėjo, kuris pagal „Mascus“ vertinimą netinkamai naudojasi interneto paslaugomis arba prieštarauja tinkamai elgsenai, teises. Išankstinės kiekvieno skelbimo publikavimo sąlygos vertinamos atskirai.
Skelbime gali būti reklamuojamas tik vienas objektas (naudota transporto priemonė ar įrenginys).
Pardavėjo pareiga užtikrinti, kad skelbime pateikti teisingi duomenys apie gaminį, kurie suteikia pakankamai informacijos apie objektą, jo būklę ir kitus veiksnius, kurie svarbūs pirkėjui ir atitinka įstatymų nustatytą tvarką, vyriausybės reglamentus bei tinkamus prekybos būdus. Jūs sutinkate pateikti teisingą informaciją apie kainą ir garantiją bei kitus duomenis, esančius jūsų skelbime.
Jūsų pareiga informuoti „Mascus“, kad reklamuotas objektas buvo parduotas, tuomet jūsų skelbimas bus pašalintas.
„Mascus“ turi teisę redaguoti, klasifikuoti bei kopijuoti dalį ar visą jūsų į interneto paslaugų svetainę įvestos informacijos ir laisvai ją naudoti verslo tikslais.
„Mascus“ negali patikrinti, ar vartotojo įvesta informacija teisinga. Todėl informatorius visiškai atsako už visas išlaidas ar nuostolius, atsiradusius dėl neteisingos informacijos, pateiktos „Mascus“. Galima bet kuriuo metu sustabdyti skelbimo publikavimą. Mokestis už skelbimą nebus taikomas, jei skelbimas bus atšauktas prieš jo publikavimą.
Dėl intervalų, kuriais „Mascus“ indeksuoja duomenis, ir saugumo priemonių, apmokėtų reklamų turinys yra matomas ne iš karto „Mascus“ interneto paslaugų svetainėje. Indeksavimo intervalai gali skirtis priklausomai nuo serverio apkrovos. Atlikusių apmokėjimą, „Mascus“ klientų skelbimai internete matomi per kelias valandas. Norėdami užtikrinti mūsų klientų ir lankytojų saugumą, asmeninius skelbimus tikriname dėl apgaulingo, nesąžiningo ir neteisėto turinio. Toks patikrinimas gali užtrukti iki 72 valandų, kol skelbimas taps matomu „Mascus“ interneto paslaugų svetainėje.
„Mascus“ privalo grąžinti už skelbimą sumokėtą mokestį, jeigu nepavyksta paskelbti patvirtinto skelbimo. Visais atvejais kompensacija už nepublikuotą skelbimą yra lygi sumokėtam skelbimo mokesčiui. Skelbimo mokestis nėra grąžinamas, jeigu informacija nebuvo paskelbta dėl nuo „Mascus“ nepriklausančių veiksnių, kurių nebuvo galima numatyti ir išvengti.

5. Mokesčiai ir atsiskaitymas

Interneto paslaugų svetainėje galite nemokamai užsiregistruoti, peržiūrėti skelbimus, susisiekti su pardavėjais ir užduoti klausimus.
Asmeninių skelbimų publikavimas interneto paslaugų svetainėje yra mokama paslauga. Mokesčiai už skelbimų publikavimą nustatomi pagal kainoraštį. Prie visų „Mascus“ kainoraštyje esančių kainų bus pridėtas PVM.
Į interneto paslaugų svetainę nusiųsto skelbimo publikavimas priklauso nuo to, ar sumokėtas skelbimo mokestis. Už skelbimą galima sumokėti naudojantis internetine bankininkyste, banko pavedimu arba kreditine kortele. „Mascus“ pradiniuose puslapiuose rasite nuorodas į internetinės bankininkystės puslapius, kurias paspaudę, galėsite atlikti mokėjimą. Joks skelbimas nebus publikuojamas prieš jo apmokėjimą. Sutartis sudarę klientai, kurie prekiauja transporto priemonėmis ir įrenginiais, reguliariai, kas mėnesį gauna sąskaitas faktūras pagal kainoraštį arba susitarimą.

6. Informacija apie reklamuojamas transporto priemones ir įrenginius

„Mascus“ pabrėžia vartotojams, kad informacija apie naudotas transporto priemones ir įrenginius, esanti interneto paslaugų svetainėje, gaunama iš pardavėjų. Informacija apie objekto būklę paremta subjektyviu pardavėjo vertinimu ir yra tik pardavėjo suvokimas apie objekto būklę.
Taigi, informacija apie naudotos transporto priemonės ar įrenginio būklę nėra paremta nepriklausomo ir neutralaus stebėtojo atliktu vertinimu. „Mascus“ neatsako už tokios informacijos teisingumą.

7. Intelektinės nuosavybės teisės

Vartotojas pripažįsta, kad visos intelektinės nuosavybės teisės, susijusios su interneto svetaine, domenais, subdomenais, dizainu, tekstu, turiniu, vaizdais, logotipu, „Mascus“ prekės ženklu, programine įranga, programos medžiaga bei kita medžiaga, esančia interneto paslaugų svetainėje, priklauso „Mascus“, išskyrus skelbimų turinį, o vartotojas tokiu būdu atsisako bet kokių teisių į tokią intelektinę nuosavybę. Tačiau, jei „Mascus“ duoda raštišką sutikimą, vartotojai negali platinti, skelbti, kopijuoti, atskleisti visuomenei, komerciškai ar kitaip naudoti saugomą medžiagą.

8. Kompensacija už žalą ir atsakomybės apribojimas

„Mascus“ negarantuoja, kad interneto paslaugų svetainė veiks be klaidų ar, kad interneto paslaugų svetainė bei jos serveriai nebus pažeisti virusų ar kitų kenksmingų veiksnių. „Mascus“ nėra atsakinga už bet kokią žalą, atsiradusią dėl klaidų, kompiuterinių virusų ar kitų kenksmingų mechanizmų. Jeigu dėl naudojimosi interneto paslaugų svetaine tenka naudotis technikų paslaugomis, pakeisti įrangą ar duomenis, „Mascus“ neatsako už tokias išlaidas. Taip pat „Mascus“ interneto paslaugų svetainė neatsako už bet kokius nuostolius, patirtus naudojantis interneto paslaugų svetaine, dėl jos blogo veikimo ar gedimo.
Jeigu dėl „Mascus“ atsiranda klaida naudojantis mokamomis paslaugomis, „Mascus“ gali ją ištaisyti arba vartotojui grąžinti skelbimo mokestį. Kompensacijos dydis yra lygus skelbimo mokesčiui, kurį vartotojas sumokėjo „Mascus“ už naudojimąsi interneto paslaugų svetaine. „Mascus“ neatsako už žalą, sukeltą vartotojo ar trečiosios šalies, arba už žalą, kurios „Mascus“ negalėjo numatyti.
Interneto paslaugų svetainėje jūs rasite nuorodas į išorinių paslaugų tiekėjų, nepriklausomų nuo „Mascus“, interneto svetaines. „Mascus“ jums siūlo nuorodas į šias svetaines, tačiau pabrėžia, kad tokias paslaugas teikia atitinkami paslaugų tiekėjai, kurie taiko savo nustatytas sąlygas. „Mascus“ neatsako už bet kokias kitų teikiamas paslaugas ar produktus.
Bendra „Mascus“ atsakomybė pagal šį susitarimą visais atvejais yra ribojama iki 500 eurų, išskyrus tuos atvejus, kai žalą sukėlė tyčinis veiksmas ar aplaidumas.

9. Prieinamumas

„Mascus“ turi teisę be išankstinio įspėjimo visiškai arba dalinai pakeisti, pašalinti, pridėti ar kitaip pateikti interneto paslaugų svetainės turinį, jo veikimo laiką, technines detales ar kitokį turinį. „Mascus“ turi teisę laikinai sustabdyti interneto svetainės paslaugų teikimą dėl priežiūros darbų, interneto paslaugų svetainės keitimo. „Mascus“ nėra atsakinga už laikiną sustabdymą, priežiūros darbus ar pakeitimus.

10. Sąlygų pakeitimas

Interneto paslaugų svetainės parinkimas ir dizainas nuolatos keičiasi, todėl „Mascus“ pasilieka teisę pakeisti savo paslaugų sąlygas. Prisijungimo metu arba elektroniniu paštu vartotojas turi būti informuotas apie pakeistus terminus ir sąlygas. Pakeitimai įsigalios prisijungus arba per 30 dienų nuo pakeitimų paskelbimo interneto paslaugų svetainėje (įskaitant apie pakeitimus, paskelbtus elektroniniu paštu). Jei po sąlygų pakeitimo ir toliau naudositės interneto paslaugų svetaine, jūs patvirtinate, kad naujosios sąlygos Jums tinkamos, net jeigu Jūsų vartotojo registracija įvyko prieš įsigaliojant tokioms sąlygoms.

11. Grįžtamasis ryšys

Jeigu manote, kad interneto paslaugų svetainėje pateikta informacija ar jos dalis yra netiksli ar klaidinga, praneškite apie tai mums, atsiųsdami žinutę paspaudus „Atsiliepimas“ nuorodą, esančią interneto paslaugų svetainės tituliniame puslapyje. Žinutėje prašome detaliai apibūdinti klaidą arba trūkumą.

12. Sąlygų negaliojimas

Jeigu kuri iš bendrųjų sąlygų yra laikoma negaliojančia, neefektyvia ar neįgyvendinama, visos likusios sąlygos lieka galiojančiomis.

13. Nenumatytos aplinkybės

Šalis nėra atsakinga už sutarties įsipareigojimų pažeidimą, kuris įvyko dėl nuo šalies nepriklausančių kliūčių (pavyzdžiui, streiko, lokauto, duomenų perdavimo sutrikimo, gaisro, vagystės, vandens padarytos žalos, sabotažo, vandalizmo ar kitokio nenumatyto įvykio), dėl tokių kliūčių, kurių šalis sudarinėdama sutartį negalėjo numatyti ir išvengti.

14. Sąlygų galiojimas

Šios privalomos sąlygos įsigalios jums pritarus interneto paslaugų svetainės naudojimosi metu, arba jums užsiregistravus interneto paslaugų svetainėje. Šios sąlygos galioja neterminuotai. „Mascus“ gali panaikinti vartotojo teisę naudotis interneto paslaugų svetaine, jeigu vartotojas pažeidžia šias sąlygas, trukdo kitiems vartotojams arba paslaugų naudojimui.

15. Išankstinis nutraukimas

Nepaisant to, kad nustatyta kitaip, bet kuri šalis pranešusi gali iš karto nutraukti sutartį, jeigu:
a) Bet kuri šalis iš esmės pažeidžia šia sutartimi prisiimtus savo įsipareigojimus ir jų nepašalina per 30 dienų nuo rašytinio prašymo pateikimo.
b) Bet kuri šalis neatlieka mokėjimų, moka dalimis, bankrutuoja, yra areštuojama arba atsiranda kitokia panaši aplinkybė, kuri gali būti pagrįstai laikoma nemokumo ar likvidavimo įrodymu.

16. Subrangovai

„Mascus“ turi teisę teikdama paslaugas naudotis subrangovais.

17. Ginčų sprendimas ir taikytina teisė

Šiai sutarčiai taikomi Olandijos įstatymai, išskyrus teisės nuostatų pasirinkimą. Bet koks ginčas, nesutarimas ar reikalavimas, kylantis iš ar susijęs su šia sutartimi, arba pažeidimas, nutraukimas ar galiojimas, turi būti galutinai sprendžiami Amsterdamo teisme, Olandijoje.

18. Kontaktinė informacija

UAB „Mascus International“
Vijzelstraat 68-78
1017 HL Amsterdam
Olandija
Registracijos numeris: 57776806