Mascus Saugumo patarimai

Mascus Saugumo patarimai

Kiekviename versle yra pavojingų arba nusikalstamos veiklos asmenų, kurie bando uždirbti pinigus ar išvilioti juos iš nekaltų žmonių . Mascus deda didelias pastangas kovoje su sukčiavimu, kad apsaugotų savo vartotojus ir klientus.

Didelė ir pagrindinė dalis šiame dokumente yra informuoti klientus apie pavojus ir bendras gudrybes, metodus ir būdus, kurie bando pakenkti klientams ir taip pat priminti mūsų vartotojams nesileisti būt apgautiems ir imtis atsargumo priemonių.

Šis dokumentas apima klausimus:

Bendri saugumo patarimai perkant ir parduodant per Mascus:

Bendri saugumo patarimai prieš perkant mašiną / transporto priemonę.

Kiti sukčiavimo atvejai:

Pastaba apie Mascus naudojamą vardą pasiūlymuose.
Pastaba apie sukčiavimo būdus ir metodus
Mascus tiesioginė pagalba dėl sukčiavimo: Mascus kontaktinė informacija ir atsiliepimo forma

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Gryni pinigai ar bankiniai pavedimai:

Pinigų pervedimai:

Net ir darydami piniginius pavedimus, Jūs galite tapti sukčių aukomis:

Bendras sukčiavimo triuko pavyzdys:

Už nedidelį avansinį mokėjimą pardavėjas dažniausiai pažada Jums, kad būsite vienintelis mašinos pirkėjas. Dažniausiai parduodamos mašinos kaina yra labai žema. Kaip garantija (taip pat ir išankstinis mokėjimas), "pardavėjas" prašo pervesti dalį pirkimo kainos į sąskaitą asmeniui , kuriuo pirkėjas pasitiki. Pavedimo patvirtinimui , pirkėjas turi pasakyti pardavėjui pavedimo sumą, bei sąskaitos turėtojo vardą. "Pardavėjas" tada pasiima pinigus su padirbtais ID ir dokumentais.Ši sukčiavimo rūšis yra įmanoma grynų pinigų pavedimuose (pvz: Money Gram, Western Union, Escrow) ir bankiniuose pavedimuose.

Pateikta informacija , visi dokumentai ir mašinos ar transporto priemonės ID, pateikti nesąžiningo pardavėjo yra klaidingi.

Mascus Jums pataria:

Niekada neatskleiskite savo banko duomenų nepažystamiems.
Grynųjų pinigų pavedimai artimiesiems ar draugams negali apsaugoti Jūsų nuo sukčiavimų.

Be to, elektroniniu būdu pateikti dokumentai (pavyzdžiui, nuskanuoti ir išsiųsti elektroniniu paštu arba faksu transporto priemonių registracijos liudijimai, pasas ir tt) nėra pilnas įrodymas dėl pardavėjo nuosavybės teisės į transporto priemonę arba mašiną.

Mascus nedalyvauja sandėriuose ir pardavimuose tarp pirkėjo ir pardavėjo. Mascus negauna pranešimų apie mašinų pardavimus ir pirkimus. Visos pirkimo-pardavimo sutartys sudaromos tarp pardavėjo ir pirkėjo. Mascus neturi informacijos ir negali garantuoti pardavėjo kreditingumo ir autentiškumo.
Jei kada gausite informaciją arba dokumentus, kuriuose nurodyta, kad Mascus garantuoja kreditingumą ar autentiškumą konkrečiam pardavėjui, tai klastotė. Tokiu atveju, prašome iš karto susisiekti su mumis.

Niekada nemokėkite iš anksto!

Jūsų privati informacija:

Banko ar kredito kortelių konkretūs duomenys niekada nebus iš Jūsų prašomi Mascus kompanijos, kad būtų atsiųsti elektroniniu paštu, telefonu, faksu ar kitais būdais.

Nesidalinkite savo prisijungimo vardais ar slaptažodžiais su nepažystamais žmonėmis!

Būkite atsargūs naudojant čekius!

Pardavėjai taip pat gali tapti sukčiavimo aukomis.

Pardavėjai būna dažnai apgauti sandoriuose su nesaugiais čekiais. Niekada nepriimkite apmokėjimo čekiu.

Jei kažkas Jums ar pardavėjui atsiunčia čekį (dažiausiai iš užsienio) kurio suma yra ženkliai didesnė, nei sutarta pardavimo kaina, Jūs iškart galite manyti, kad tai apgaulė.
Ši apgaulė įvyksta dėl padarytos klaidos. Jūs iš naujo sumokate skirtumą atgal į pirkėjo sąskaitą! Vėliau Jūs tiesiog suprantate, kad čekis buvo suklastotas.

Paprastai, čekis lengvai praeina pirmąjį patikros etapą. Tik vėliau paaiškėja, kad tai yra suklastotas ar pavogtas. Šiuo atveju pardavėjas patiria didelę žalą! Pardavėjas praranda ne tik apmokėtą suklastoto čekio skirtumą, bet ir mašiną kartu su transportavimo išlaidomis.

Apgaulingi / netikri “įtartini” elektroniniai laiškai – žinomi, kaip “Phishing”

Deja, bet techniškai yra labai paprasta susikurti netikrą elektroninio pašto adresą:

Vartotojai, kurie naudojasi Mascus svetainės paslaugomis turi gerai įsidėmėti, kad Mascus niekada neprašys Jūsų privačios, konfidencialios informacjos (kreditinės kortelės numerio, slaptažodžių ir t.t). Tas pats ir su elektroniniu paštu, telefonu, faksu iš Mascus.
Jeigu Jūs gausite bet kokią užklausą iš Mascus apie Jūsų privačios informacijos atsiuntimą, tai apgaulė! Prašome nedelsiant susisiekti su mumis, kontaktinę informaciją rasite mūsų Mascus.lt (www.mascus.lt) puslapyje.

Niekada nesiųskite kopijuotų dokumentų (savo paso, mašinos ar transporto priemonės dokumentų) nepažystamiems žmonėms. Ši informacija gali būti panaudota apgaulės tikslams pasiekti.

Apgaulingos paslaugos ir sąskaitos, sąlyginis įsipareigojimas:

Mascus nėra pasirašius Sąlyginio Įsipareigojimo sutarčių, kurios gali būti naudojamos apmokėjimų metodams. Taip pat nėra Mascus sertifikuotų pardavėjų ar dilerių (Vadinami “sertifikuoti nariai”) už kuriuos Mascus gali garantuoti savo parašu.
Mascus niekam nesuteikia sertifikatų ar rekomendacijų apie pardavėjus, dilerius, pirkėjus, kurie būtų naudojami grynųjų pinigų pervedimams.
Mascus nesuteikia jokių garantijų ar draudimo paslaugų, perkant –parduodant, kurios apsaugotų pardavėją, pirkėją nuo sukčiavimo atvejų.

TOP>>

Bendri saugumo patarimai dėl mašinų ir transpoto priemonių transportavimo:

Susitikimas su pardavėju:

Jeigu Jūs susitinkate su pirkėju/dileriu, kurio nepažystate, būkite labai atsargūs:

Niekada neimkite grynųjų pinigų arba čekių (sutartos pardavimo kainos) su savimi į tą vietą, kur ketinate susitikti su pardavėju. Ypač, jei tai yra nesaugi vieta, kur nėra kitų žmonių....ar panašiai. Jei sutarta susitikimo vieta atrodo Jums įtartina ar nesaugi, pasiūlykite kitą vietą susitikimui.

Jeigu mašinos ar transporto priemonės pardavėjo tapatybės dokumentai nesutampa su savininko:

Jeigu pardavėjas yra ne tas pats asmuo, kaip nurodyta transporto priemonės registracijos dokumentuose reikalaukite patvirtinimo iš savininko!Transporto priemonės / mašinos dokumentai priklausantys savininkui gali būti pavogti ir savininkas nežino, kad jo mašina / transporto priemonė parduodama.

Transporto priemonės, mašinos ar įrangos, kurią perkate, tapatybės dokumentai:

Visada patikrinkite tranporto priemonės ID, kurią ruošiatės pirkti! Mašinos/Transporto priemonės ID turi sutapti su ID nurodytu sutartyje. Mašinos serijinis numeris pažymėtas ant plokščių arba įspaudžiamas ant važiuoklės komponentų. Patikrinkite ar šie numeriai sutinka ir atitinka serijinį numerį dokumentuose! Pasikonsultuokite su oficialiu mašinos gamintoju, jei kyla daugiau klausimų. Priešingu atveju Jūs galite įsigyti transporto priemonę, kuri atrodo tiksliai taip, kaip nurodyta sutartyje, tačiau ji gali būti vogta.

Skaitmeniniai spidometrai :

Skaitmeniniai spidometrai gali būti lengvai pakeisti, siekiant padidinti automobilio kainą. Jei turite abejonių dėl kilometrų / mylių nurodytų spidometre, patariame Jums pasinaudoti bet kurios įmonės, kuri tikrina spidometrus paslauga prieš perkant mašiną.

Testiniai važiavimai:

Kaip padavėjas būkite visada pasiruošęs! Pirkėjas gali pavogti Jūsų transporto priemonę, net ir tuo atveju jei “pirkėjas” palieka savo pasą, ID kortelę ar depozitą. Visi šie dokumentai gali būti padirbti arba pavogti!

Dokumentai testiniuose važiavimuose:

Pardavimo procesui, kaip pardavėjas, Jūs turite turėti reikalingus mašinos ar transporto priemonės dokumentus, kuriuos pateiksite pirkėjui, tačiau niekada neimkite šių dokumetų (ypač transporto priemonės registracijos dokumentų), kai bus atliekami testiniai važiavimai. Laikykite visus svarbius dokumentus saugioje vietoje.

Būkite atsargūs skaitydami pardavimo sutartį! Smulkus tekstas gali būti svarbiausias, nepraleiskite jo!

Atkreipkite dėmesį į mažą tekstą sutartyje. Kainų sąlygų, kurios remiasi išoriniais vertinimo kriterijais reikėtų vengti!

 

Papildoma įranga ir priedai paminėti pirkimo sutartyje:

Visada įsitikinkite, kad brangi papildoma įranga (pvz.: radijas, CD-grotuvas, garsiakalbis, ratlankiai….) yra nurodyti pirkimo sutartyje.Tai yra ypač svarbu, jei vėluojamas pristatymas.

Būkite atsargūs! Suklastoti pristatymo ir perdavimo sertifikatai:

“Pardavėjas” gali susisiekti su pirkėju po žodinio susitarimo, patvirtinti kad mašina išsiųsta. “Pardavėjas” atsiunčia faksu, skanuotu, elektroniniu paštu patvirtinimą / garantiją iš transportavimo kompanijos (pvz.: DHL). Tada prašo pirkėjo pervesti pusę ar visą sumą už tranporto priemonę.
Mašina niekada nepasieks pirkėjo, nes mašinos dokumentai ir transportavimo dokumentai yra padirbti! Prieš pirkdami įsitikinkite ar mašina egzistuoja. Užsakykite transportavimą patys, užsakymą pateikite Jums gerai žinomai tranportavimo kompanijai. Visada patikrinkite ar gavote būtent tą mašiną, kurią užsakėte! Jeigu tik yra galimybė dalyvaukite transportavimo procese.

TOP>>

Kiti sukčiavimo būdai:

Telefoniniai - sukčiai:

Potencialus “pirkėjas” gali teirautis apie Jūsų skelbimą ir prašyti, kad Jūs jam perskambintumėte. Telefono numeris dažniausiai yra “brangiai apmokamas”! Paskambinę Jūs būsite prašomi palaukti, tuo tarpu nuo Jūsų sąskaitos bus skaičiuojami nemaži pinigai už nieką. Todėl niekada neskambinkite atgal telefono numeriams, kurie prasideda:0190, 0900, 0137, 0138, 0800, 0900 arba labai panašūs į šiuos.

Eksporto sukčiavimų sąrašas:

APotencialus "pirkėjas" neplanuoja pirkti Jūsų transporto priemonės, tiesiog įdeda Jūsų mašiną prie eksportui paruoštų skelbimų sąrašo. Vėliau jūs negaunate informacinės medžiagos, bet gaunate sąskaita, bei jūsų sutikimą, kad mašina būtų įvesta į tą sąrašą. Dažnai pardavėjai net netikrina ir iškart apmoka.

Pastaba apie Mascus dalyvavimą pasirašant sutartis:

  • Mascus nedalyvauja sandoriuose, susitikimuose ar pasirašant sutartis tarp pardavėjo ir pirkėjo.
  • Mascus nesiima jokios atsakomybės veiksmuose, kurie vyksta tarp pardavėjo ir pirkėjo.
  • Mascus neparduoda ir neperka naudotos ar naujos technikos.
  • Mascus nerekomenduoja kompanijų, dilerių, pardavėjų ar pirkėjų naudotai ir naujai sunkiąjai technikai.
  • Mascus negali garantuoti klientų, vartotojų ar naudotos, naujos sunkiosios technikos esamos Mascus svetainėje autentiškumo.

Daugiau informacijos rasite puslapyje Mascus bendrosios sąlygos.

 Pastaba apie daugiau sukčiavimo būdų ir metodų:

Yra daug daugiau metodų ir būdų, kuriuos nusikaltėliai naudoja apgauti nekaltus pirkėjus ir pardavėjus. Kasdien nauji metodai ir būdai yra išaiškinami. Mascus negali jų sustabdyti iš karto, tačiau, atnaujinsime šį dokumentai su naujais sukčiavimo būdais ir metodais palaipsniui.

Šie saugumo patarimai padės Mascus vartotojams imtis kuo daugiau atsargumo priemonių perkant ir parduodant sunkiąją techniką.

Mūsų tikslas yra priminti vartotojui, būti budriems ir atsargiems!

 Mascus tiesioginė pagalba:

Jeigu Jums kyla įtarimų dėl kažkurio tai skelbimo patalpinto Mascus svetainėje arba gavote pasiūlymą, kuris gali būti apgaulingas, iškart susisiekite su Mascus. Nepamirškite užsirašyti apgaulingo skelbimo Mascus ID numerį

Mascus International BV
Bijster 3, 4817 HX Breda,
Netherlands
Registration Number: 57776806
communication@mascus.com

Jūs taip pat galite susisiekti pasinaudodami atsiliepimo forma.